ŞARTLAR VE KOŞULLAR

  

Genel Bilgilendirme

 

Travel Datathon 2019, 20-22 Eylül 2019 tarihleri arasında düzenlenecek Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali Teknofest İstanbul organizasyonunda gerçekleştirilecek Büyük Veri yazılım geliştirme yarışmasıdır.

Datathon katılımcılarına, Türk Hava Yolları tarafından sunulacak veri setleri sağlanacaktır. 

Uçakla seyahatin farklı aşamalarında aşılması gereken zorluklara yönelik geliştirilecek çözümlerle daha iyi, daha verimli, daha stressiz, daha mutlu ve daha dijital bir yolculuk deneyimi yaşatmak hedeflenmektedir.

​​

Bunu yaparken Datathon katılımcıları yapay zeka, makine öğrenmesi ve büyük veri gibi yeni ve yükselen teknolojileri kullanacaklardır.

​​

 

Datathon’a Katılım

 

Geliştiriciler en az 2 en fazla 5 kişilik takımlar halinde datathon’a katılabilecektir.

 

Datathon’a katılmak isteyen takımlar 26/07/2019 – 19/08/2019 tarihleri arasında “datathon.turkishairlines.com” web sitesinden erişebilecekleri formu doldurduktan sonra başvurularını tamamlayacaktır.

 

Reşit olmayan kişiler takımlarında 18 yaş üstü katılımcıların yer alması şartıyla Datathon’a katılabilirler.

 

Her katılımcı, sadece bir takımda yer alabilir.

 

Datathon’a başvuran katılımcılar, Türk Hava Yolları tarafından belirlenen şartlar ve koşulların tamamına uymayı kabul eder.

 

Katılımcılar başvuru formunda istenen bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurmakla sorumludur. Yanlış veya eksik bilgi içeren başvurular geçersiz sayılacaktır, başvuru aşamasından sonra yanlış veya yanıltıcı bilgi tespit edilmesi durumunda takım yarışmadan diskalifiye olacaktır.

 

Başvurular Türk Hava Yolları tarafından belirlenen kriterlere göre değerlendirilecektir.

 

Yapılan değerlendirme neticesinde katılımı uygun görülen katılımcılar Türk Hava Yolları tarafından e-posta ile davet edilecektir.

 

19/08/2019 tarihi 23:59’dan sonra gönderilen başvurular dikkate alınmayacaktır. Türk Hava Yolları, başvuru süresinin sona ermesinden sonra alınan başvurulardan hiçbir şekilde sorumlu tutulmayacaktır.

 

 

 

Zaman ve Yer

 

Travel Datathon 2019, 20 Eylül 2019'da saat 17:00'de başlayacak olup 22 Eylül saat 17:00’ye kadar devam edecektir.

 

Datathon, İstanbul Atatürk Havalimanı'nda, Teknofest organizasyonu kapsamında düzenlenecektir.

 

Açık adres: İstanbul Atatürk Havalimanı 34149 Yeşilköy / İstanbul / Türkiye

 

48 saat sürecek etkinlik kapsamında taslak program duyurulacaktır. Türk Hava Yolları Datathon programında değişiklik yapma hakkını saklı tutar. 

 

Datathon sırasında katılımcılara yiyecek-içecek hizmeti organizasyon tarafından sağlanacaktır.

 

 

Teknoloji Desteği

 

Datathon süresince kablosuz internet bağlantısı organizasyon tarafından sağlanacaktır.

 

Katılımcılar ihtiyaç duymaları halinde bilgisayar, uzatma kablosu, çoklu güç çıkışı gibi cihazları kendileri getireceklerdir.

 

Katılımcılar, Datathon sırasında getirdikleri ve kendilerine ait olan kişisel eşya, cihaz ve malzemelerden kendileri sorumlu olacaklardır. Herhangi bir kayıp veya çalıntı durumunda sorumluluk katılımcıya aittir.

 

Organizasyon tarafından, Travel Datathon 2019 sırasında katılımcılara bazı ekipmanlar verilebilir. Katılımcılar, verilen bu ekipmanların organizasyona ait olduğunu kabul eder.

 

 

 

Kaynaklar

 

Turkish Airlines Developer Portal’de bulunan servisler katılımcılar tarafından kullanılabilecektir. 

 

Farklı teknoloji firmaları katılımcılara bulut vb. altyapı servisleri sağlayabilir.

 

Katılımcılar, projelerinin parçası olarak, açık kaynak lisansları veya benzerleri çerçevesinde içerikleri kullanabilirler. Açık kaynak içeriklerinin kullanımı ve açık kaynak lisanslama şartlarına uygunluk konusundaki sorumluluk, kullananların kendilerine aittir.

 

 

Proje Değerlendirme ve Final Sunumları

 

22 Eylül Pazar günü Türk Hava Yolları tarafından belirlenen kriterlere göre seçilecek en iyi takımlar, final sunumlarını jüriye sunma hakkı kazanacaktır.

 

Jüri tarafından belirlenen en iyi 3 takıma ödülleri  verilecektir. Katılımcılar, jürinin oluşumuna, karar sürecine veya jüri tarafından alınan karara itiraz etmeyeceklerini açıkça kabul ederler.

 

 

Ödüller

 

Travel Datathon 2019 sonucunda birinci olan ekibin her üyesine, Türk Hava Yolları'nın uçtuğu noktalara tek seferlik Gidiş Dönüş Business Class Yurt Dışı Uçak Bileti ödülü verilecektir.

 

Travel Datathon 2019 sonucunda ikinci olan ekibin her üyesine, Türk Hava Yolları'nın uçtuğu noktalara tek seferlik Gidiş Dönüş Business Sınıfı Avrupa Uçak Bileti ödülü verilecektir.

Travel Datathon 2019 sonucunda üçüncü olan ekibin her üyesine, Türk Hava Yolları'nın uçtuğu noktalara tek seferlik Gidiş Dönüş Ekonomi Sınıfı Avrupa Uçak Bileti ödülü verilecektir verilecektir.

Datathon sonucunda kazanan takımlara sağlanacak ödül biletlerin tarihleri, Türk Hava Yolları'nın onayına tâbîdir. 

Türk Hava Yolları, ödüllerin değiştirilmesi hakkını saklı tutar.

 

Türk Hava Yolları, tüm takımlara Datathon sonrasında projelerinde destek olma hakkını saklı tutar.

 

 

 

Veri Gizliliği

 

Türk Hava Yolları başvuru sürecinde katılımcılardan bir takım kişisel veriler alacaktır.

Her bir katılımcı, Datathon’a başvurmak için başvuru formunda istenen kişisel verileri sağlamayı açıkça kabul eder ve onaylar. Katılımcının kişisel verilerini paylaşmak istememesi durumunda, başvurusu tamamlanmayacaktır.

 

Türk Hava Yolları katılımcıların başvuru formunda ilettiği bilgileri değerlendirme sürecinde belirlediği farklı firmalar ve kurumlar ile paylaşma hakkına sahiptir.

 

Her bir katılımcı, herhangi bir tazminat ödemesi söz konusu olmaksızın, Türk Hava Yolları’na proje bilgilerini reklam, sunum ve basın toplantısı gibi iletişim konularında kullanabilmesi için yetki verir.

 

Her bir Katılımcı, Türk Hava Yolları’nın Datathon esnasında görüntüsünü (film veya dijital) almasına veya ve/veya ses kaydı veya video çekimi yapmasına ve bugüne kadar bilinen veya bilinmeyen her türlü ortamda, her türlü formatta ve her türlü yöntemle bu görüntüleri kopyalamasına, çoğaltmasına ve dağıtmasına müsaade eder ve yetki verir.

Katılımcılar Travel Datathon 2019 sürecinde Türk Hava Yolları tarafından sağlanan verileri 3. şahıslarla paylaşmamayı ve Travel Datathon 2019 kapsamı dışında kullanmamayı taahhüt eder.

 

 

Fikri Mülkiyet Hakları

 

Datathon esnasında katılımcılara sunulan tüm veriler Türk Hava Yolları’nın münhasır mülküdür.

 

Her türlü veri, fikri mülkiyet hakkına tabi olabilir. Katılımcılar, verileri, fikri mülkiyet haklarına göre ve uygun olarak kullanmaları konusunda zorunlu tutulurlar.

 

Her bir katılımcı, Datathon esnasında takım tarafından geliştirilen projenin orijinal olduğunu ve ekibin bizzat kendi yaratıcılığıyla oluşturulduğunu; projenin daha önceden herhangi bir üçüncü şahsa satılmadığını ve projenin herhangi bir üçüncü şahsın fikri mülkiyet hakkını ihlal etmediğini açıkça teyit eder. Her bir katılımcı, Türk Hava Yolları ve ortaklarını, bu konuda üçüncü şahıslar tarafından ileri sürülebilecek her türlü yükümlülük, zarar veya açılabilecek davalara karşı tamamen ve herhangi bir kısıtlama olmaksızın tazmin ve telafi etmeyi taahhüt eder.

 

Katılımcılar, Datathon esnasında paylaştıkları tüm bilgilerin kamunun bilgisi dâhilinde olduğunu ve gizliliğe tabi olmadığını kabul eder.

 

Türk Hava Yolları Datathon süresince takımların geliştirdiği projeleri ve kaynak kodları kullanma hakkını saklı tutar.

 

 

 

Katılımcıların Taahhüt ve Yükümlülükleri

 

Datathon’un her katılımcı için güzel bir ortamda keyifle tamamlanması istenmektedir. Katılımcılar genel ahlak kurallarına ve ilkelere uygun davranmayı taahhüt eder.

 

Katılımcılar Datathon süresince diğer takımları engelleyecek ve rahatsız edecek davranışların yasak olduğunu açıkça kabul eder.

 

Datathon etkinliği boyunca katılımcıların alkollü içecek kullanması yasaktır.

 

Datathon etkinliği boyunca katılımcıların kapalı alanlarda ve yasak olduğu belirtilen diğer alanlarda sigara içmesi yasaktır.

 

Türk Hava Yolları, bu ilkelere uymayan takımları veya katılımcıları diskalifiye etme hakkını saklı tutar.

 

Her bir katılımcı, riski kendisine ait olmak suretiyle Datathon’da yer alır. Datathon süresince alanda katılımcıların başına gelebilecek kazalardan Türk Hava Yolları sorumlu değildir. Bu konuda katılımcılar gerekli güvenlik tedbirlerini almayı ve ikazlara uymayı taahhüt eder.

 

Katılımcı Datathon alanında yetkisi olmayan yerlere girmemeyi taahhüt eder. Bu konuda Türk Hava Yolları tarafından verilen talimatlara uymayı kabul eder.

 

Katılımcı Datathon süresince alanda bulunan cihazlara ve malzemelere vereceği tüm zarardan sorumlu tutulur ve gerekli tazminatı ödemeyi kabul eder.

 

 

Türk Hava Yolları’nın Yükümlülüğünün Sınırlandırılması

 

Türk Hava Yolları mücbir sebebin ortaya çıkması  halinde, etkinliği değiştirme, kısıtlama veya iptal etme hakkına sahiptir.

 

Türk Hava Yolları etkinliğin süresini uzatma/kısaltma ve belirlenen tarihi erteleme hakkını saklı tutar.

 

Türk Hava Yolları Datathon’un teknik veya idari işleyişini etkileyebilecek bir problemin ortaya çıkması durumunda Datathon’u durdurma ve iptal etmek hakkını saklı tutar.

 

Türk Hava Yolları networkün sistem kapanmalarına neden olabilecek veya bağlantıyı imkânsız kılan teknik güçlüklere maruz kalabileceği konusunda katılımcıları bilgilendirmektedir. Bu sebeple yaşanan aksaklıklardan Türk Hava Yolları sorumlu değildir.

  • Türk Hava Yolları Twitter
  • Türk Hava Yolları Facebook
  • Türk Hava Yolları Instagram

Turkish Airlines Copyright © 1996 - 2019